Kompozitný nadčasový materiál novej generácie vyrobený z prírodných surovín.

Do širokej ponuky pracovných dosiek je zahrnutý aj syntetický granit (umelý kameň) značky HI-MACS®.
Svojou kvalitou a vysokou funkčnosťou zabezpečuje vysoký komfort moderných kuchýň.

MINIMÁLNA ÚDRŽBA

Materiál vyžaduje minimálnu údržbu. Vhodný na výrobu kuchynských dosiek, umývadiel a drezov, kúpeľňového nábytku. Umožňuje spojenie funkčnosti a estetiky.

ODOLNOSŤ A STÁLOSŤ

HI-MACS® je pevný, trvanlivý, neporézny, nenasiakavý, tepelne aj chemicky odolný, zdravotne nezávadný, nehorľavý. Je výborne opracovateľný, vyžaduje minimálnu údržbu, nepodlieha vplyvu času.

BEZŠKÁROVÉ SPOJENIE

HI-MACS® umožňuje dokonalé, neviditeľné bezškárové spojenie neobmedzených tvarov a rozmerov. Spojenie dvoch dosiek materiálu zachováva vlastnosti jedného kusu materiálu.

TVÁRNOSŤ

Pri stolárskom spracovaní je možné dosky ohýbať za tepla do požadovaných tvarov. Je taktiež možné ho kombinovať s drevom, kovom, sklom a ďalšími materiálmi. Je pevný ako kameň, opracovateľný ako drevo, hladký ako mramor, elegantný ako sklo a farebný a tvárny ako plast.

POUŽITIE

Design a architektúra od drobných predmetov až po fasády domov. Všetky výnimočné vlastnosti je možné uplatniť v interiéroch kuchýň, kúpeľní, zdravotníckych zariadeniach, relaxačných a športových centrách, rovnako aj v reštauráciách, hoteloch a ďalších verejných priestoroch. Všade tam, kde je nutné spojiť funkčnosť a krásu.

FARBY A VZORY

Ponúkame dosky HI-MACS® vo viac ako 100 farebných dekoroch. Veľmi obľúbená je jednofarebná kategória Solid s krásnymi pestrofarebnými a jemnými pastelovými odtieňmi. Ďalšie farebné skupiny ponúkajú jemné aj výraznejšie farebné štruktúry dosiek. Rada Lucent umožňuje vytvárať zaujímavé svetelné efekty.

Používanie a údržba umelého kameňa

Umelý kameň udržíte v celej svojej kráse po mnoho rokov: Pri správnej starostlivosti bude materiál stále vyzerať ako nový. Materiál je tvrdý a odolný proti škvrnám a je preto veľmi jednoduché ho ​​udržiavať. Naším cieľom je poskytnúť vám pár jednoduchých tipov a rád o starostlivosti o váš produkt, takže si môžete vychutnať jeho výnimočnú kvalitu po mnoho ďalších rokov.

Každodenné škvrny

Umelý kameň je úplne homogénny materiál. Vzhľadom k tomu, že nemá žiadne škáry, ho môžete ľahko a jednoducho vyčistiť vlhkou handričkou alebo hubkou a jemným čistiacim prostriedkom. Môžete tiež použiť domáci čistiaci prostriedok pre všetky matné povrchy. Je tiež užitočné občas utrieť povrch handrou alebo vlhkou hubkou a zachovať tak jeho homogénny vzhľad.

Čistiace prostriedky

Rad čistiacich prostriedkov obsahuje kyseliny, ako napríklad metylchlorid alebo acetón. Vyhnite sa použitiu týchto prostriedkov na povrchu umelého kameňa. Ak by niektorý z týchto produktov náhodne prišiel do kontaktu s materiálom, opláchnite ihneď povrch mydlovou vodou, aby sa zabránilo akejkoľvek zmene farby.

Horúce veci

Horúce panvice alebo hrnce priamo z rúry alebo z varnej dosky by sa nemali pokladať na povrch umelého kameňa. Umiestnite podložku alebo doštičku pod panvicu alebo hrniec.